Gå til hovedindhold

Café Rosen klar med efterårsprogram

12. september 2014
Kort fortalt
Nogle gange er stemningen ekstra høj i Scleroseforeningens lokaler på Mosedalvej i Valby, nemlig når Café Rosen åbner

Scleroseforeningens ejendom på Mosedalvej 15 i Valby danner ikke alene rammen om foreningens sekretariat. Her finder man også Café Rosen, som byder på festlige arrangementer for medlemmerne i Hovedstadsområdet samt andre, som kommer de kanter.

Café Rosen har netop offentliggjort sit sæsonprogram, og det er en række populære sangere og musikere, der melder deres komme på Mosedalvej.

Efterårsprogrammet åbnes tirsdag den 23. september, hvor Stig og Lawa synger og spiller egne og andres sange. Inden jul bliver det til fire aftener mere med henholdsvis Nynne og Ragner, Vibe Laught, Søren Krog og endelig Rendestenens Liljer. Det bliver 14. oktober, 4. og 18. november samt 9. december.

Du kan følge med i Café Rosens program via aktivitetskalenderen.

Der er ingen kommentar endnu

Tilføj kommentar

Dit navn Anonym

Ren tekst

  • Ingen HTML-tags tilladt.
  • Linjer og afsnit ombrydes automatisk.
  • Web- og e-mail-adresser omdannes automatisk til links.
Vær opmærksom på at din kommentar er offentlig.