Gå til hovedindhold

Oversigt over lokalafdelinger

44 Resultater

Hovedstaden

Kontakt:

Formand
Jesper Andersen
Email: jesper67dk@yahoo.dk
Mobil: 30450103
Kalbyvejen 13
3720 Åkirkeby

Kontakt:

Susanne Holmsteen
Hesseløgade 20
2100 Kbh. Ø
Mobil: 2671 1208
Mail: susanneholmsteen@gmail.com

Kontakt:

Formand
Sheila Rankilde
E-Mail: rankilde@hotmail.com
Telefon: 28209544

Kontakt:

Frank Leerdrup Hansen
Tlf.: 31 40 58 65
Mail: frank.leerdrup.hansen@gmail.com

Kontakt:

Formand
Hallur Thomsen
E-mail:  sclerosufelag@sclerosufelag.fo
Tlf: +298 59 87 83

Kontakt:

Formand:
Hanne Edelsten Andersen
ja.andersen@hotmail.com

Kontakt:

Laila Rohde Mortensen
3070 Snekkersten
E-mail: tlm3070@youmail.dk
Telefon: 28 18 86 59

Kontakt:

Formand
Tina Stroemann
stroemann@hotmail.com

Kontakt:

Formand
Kenneth Bjerregård
E-Mail: k2b@youmail.dk
Telefon: 29 64 24 63

Midtjylland

Kontakt:

Formand
Trine Frøstrup
E-mail: trine.kysfarvel@gmail.com
Telefon: 40 70 20 21

Kontakt:

 Formand
Jens Holst
Mobil: 2043 5665
E-mail: jensholst@mail.tele.dk

Kontakt:

Formand
Leif Balle
Tlf. 42 51 70 72
E-Mail: leif@herningsclerose.dk
Fårbækvej 1, Fårbæk, 7470 Karup J

Kontakt:

Anette Kristensen
Mobil: 29620653
Email: aoge@sejetnet.dk

Kontakt:

Formand
Eddie Sørensen
Telefon: 28 72 69 36
E-Mail: eddie.sorensen@gmail.com  

Kontakt:

Formand
Trine Louise Flørnæss
Tlf: 29873386
Mail: trine.louise@live.dk

Kontakt:

Bodil Johansen
Mobil: 2627 8869
Email:bodil.jord@mail.tele.dk

Kontakt:

Formand
Hans Marinus Grønlund Pinderup
Mobil: 22 46 80 47
E-mail:
formand@sclerose-rksk.dk

Kontakt:

Formand Ole Nørtoft
E-Mail: ole.nortoft@gmail.com
Mobil: 52 15 96 40
Træffes bedst efter kl. 17:00 på hverdage og kl. 12-16 i weekenden.
Hemmeligt nummer bliver ikke besvaret.

Kontakt:

FORMAND (På Barsel)
SARA TRØST
MOBIL: 30286418
EMAIL: stroest89@gmail.com

 

Barselsvikar: Kristina Mosegaard

Mobil: 26807100

E-mail: k_mosegaard@hotmail.com

 

Kontakt:

Formand
Agnes Nielsen
Tlf: 21 70 34 41
E-mail: agnesmn@fiberpost.dk

Nordjylland

Kontakt:

Formand
Dennis Pehrson Schjønning
Email: pehrson_dennis@hotmail.com
Telefon: 50 45 34 83

Næstformand
Jakob Valsted Larsen
Email: naestformand.msaal@gmail.com
Telefon: 61 10 67 00

Kasserer
Louise Kathrine Memborg
Email: kasserer.msaal@gmail.com
Telefon: 42 52 19 84

Kontakt:

FORMAND:
Birte Vestergaard
bgvestergaard@outlook.com
Tlf. 60 15 48 75

Kontakt:

Formand
Lenette Hein
Tlf. 22331618
heinlenette@gmail.com

Kontakt:

Formand
Marianne Nielsen
Mobil: 40841337
E-mail: nellussnabela@hotmail.com

 

Kontakt:

Formand
Anja Ritter Nielsen
E-mail: ritter1973@hotmail.com
Tlf.:  28 29 78 19

Sjælland

Kontakt:

Formand

Lisbeth Dural
Ørnevej 10
4690 Haslev
Tlf.: 60 77 49 97
Mail: lisbeth.dural1@gmail.com

Se hele bestyrelsen her

Kontakt:

Formand
Britta Jacobsen
E-Mail: britta@brydeholm.dk
Telefon: 22 306 103 

Kontakt:

Formand
Jan Deebmann
E-Mail: deebmann@me.com
Telefon: 21 64 08 70

Kontakt:

Formand
Susanne Modin
E-Mail: susannemodin@me.com
Telefon: 60604229

Kontakt:

Formand
Jens Schmidt 
E-Mail: cajema@live.dk 
Mobil: 24892100

Kontakt:

Formand
Puk Schmidt
Mail: puks_schmidt@hotmail.com
Mobil: 20 97 12 99

Kontakt:

Formand
Anette Cordes
E-Mail: lf-aco@scl-lokalafdeling.dk
Telefon: 23 84 20 10

Kontakt:

Formand:
Vakant
Organisationskonsulent Anne Frøkiær
afr@scleroseforeningen.dk
22948310

Syddanmark

Kontakt:

Formand:
Steen Hansen
Grundtvigs allé 7 st.th.
6700 Esbjerg
Tlf.: 40 29 76 40
Mail: soh151156@gmail.com

Kontakt:

Formand
Ole Dahl
Tlf.: 26 19 68 49           
Mail: kulau@stofanet.dk

Kontakt:

Formand
Alice Dolleris
Tlf.: 5321 8209
E-mail: dolleris.alice@gmail.com

Kontakt:

Formand
Anne Bjerg
Mobil: 2445 6185

event.okn@gmail.com

Kontakt:

Formand Gitte Christensen
E-mail: gitte@bech-christensen.dk
Mobil: 61330009
 

Kontakt:

Formand
Anne Grethe Weiss
Mobil: 21646004
Mail: agweiss@live.dk

Kontakt:

Formand
Irene Fisker  
Mobil   2168 4762
Mail:     ijjfisker@gmail.com

Kontakt:

Formand Mie Thorlak Dalgårdsvej 89 6600 Vejen Tlf: 41408873 E-mail. miethorlak@hotmail.com

Kontakt:

Formand

Kristian Hansen
Tlf: 75 73 21 28
Mobil: 20 48 78 07
E-mail: nkh1950@gmail.com

Kontakt:

Formand
Pia Hyttel
Mail: hyttel76@gmail.com
Mobil: 51882371